Ciutats Pubilles-Capitals de la Sardana, Aplecs Internacionals i Sardana de l'Any
Any Població Missatge de: Aplec Internacional a: Sardana de l'Any a: Sardana de l'Any
2022   Balaguer (Noguera)    


   
2021   Sant Feliu de Guíxols (Baix Empordà)     L'Alguer    
2020   ()    


Esparreguera   25 anys màgics  
2019   Perpinyà (Rosselló)     Copenhaguen Barcelona   Montblanc, capital de la sardana  
2018   Montblanc (Conca de Barberà)     Washington Alcanar   La vall de Ribes  
2017   Figueres (Alt Empordà)     Ostrava Olesa de Montserrat   Porta-la amb tu...  
2016   Mollerussa (Pla d'Urgell)     Perpinyà Andorra la Vella   Trenta i cinquanta a Bellvitge  
2015   Calella (Maresme)     Torí Figueres   Estimar és el camí  
2014   Barcelona (Barcelonès)     Cluj-Napoca Barcelona   Doll d'amor  
2013   Arenys de Munt (Maresme)     Verona Tarragona   L'aplec de Cubelles  
2012   ()     Budapest Lleida   Lleida Sardanista 2011  
2011   Organyà (Alt Urgell)     Grenoble Granollers   L'encís del Ripollès  
2010   L'Escala (Alt Empordà)   Josep Tero i Carme Callol (50 anys: Vicky Peña)   Cracòvia Perpinyà   Cap d'any a Tossa  
2009   Mataró (Maresme)   Joan Pera   Luxembourg Girona   Al mestre Puigferrer  
2008   Sant Climent de Llobregat (Baix Llobregat)   Ernest Benach   Tallin Reus   Cinquanta anys junts  
2007   Santa Coloma de Gramenet (Barcelonès)   Joan Vidal i Gayolà   Frankfurt Cornellà   Essència d'aplec  
2006   Esparreguera (Baix Llobregat)   Vicenç Villatoro   Malmö Cervera   Destapem els 60  
2005   Molins de Rei (Baix Llobregat)   Gerard Claret   Haarlem Barcelona   Palamós, Ciutat Pubilla  
2004   Palamós (Baix Empordà)   Antoni Ros Marbà   Graz    
2003   Ripoll (Ripollès)   Eudald Carbonell i Roure   Manchester    
2002   El Vendrell (Baix Penedès)   Jordi Pujol   Lisboa    
2001   Malgrat de Mar (Maresme)   Joan Rigol i Roig   Copenhage    
2000   Cassà de la Selva (Gironès)   Antoni Baldino (Síndic de L'Alguer)   Alguer    
1999   Manlleu (Osona)   Sebastià M. Bardolet (Abat de Montserrat)   Laussane    
1998   Terrassa (Vallès Occidental)   Esther, Montserrat, Elene, Rut i Laura   Innsbruck    
1997   Sant Joan de les Abadesses (Ripollès)   Joan Pau Alduy   Ceret    
1996   Calella (Maresme)   Antoni Mir   Luxemburg    
1995   Encamp (Andorra)   Eliseu Climent   Hannover    
1994   Cervera (Segarra)   Avel·lí Artis-Gener   Marsella    
1993   Martorell (Baix Llobregat)   Núria Feliu   Florència    
1992   Mollet (Vallès Oriental)   Antoni Deig (Bisbe de Solsona)   Brusel·les    
1991   Llançà (Alt Empordà)   Pere Calders   Tolosa de Llenguadoc    
1990   Salou (Tarragonès)   Joaquim Xicoy   Zuric    
1989   Flix (Ribera d'Ebre)   Federico Mayor Zaragoza   París    
1988   Badalona (Barcelonès)   Narcís-Jordi Aragó   Amsterdan    
1987   Santpedor (Bages)   J. M. Ainaud de Lasarte  


   
1986   Premià de Mar (Maresme)   Til Stegmann  


  Colometa  
1985   Sant Llorenç de Cerdans (Vallespir)   Josep Benet  


  Sardanistes de Santa Anna  
1984   Sant Sadurní d'Anoia (Alt Penedès)   Oriol Martorell  


  Lluïsa  
1983   Solsona (Solsonès)   Pere Casaldàliga i Pla  


  L'Antoni i la Montserrat  
1982   Prats de Molló (Vallespir)   Josep Deloncle  


  Llar alegre  
1981   Santa Coloma de Farners (La Selva)   Maria Aurèlia Campany  


Badalona   Aires garriguencs  
1980   Les Borges Blanques (Garrigues)   Joan Oró  


Lloret de Mar   L'aplec de tardor  
1979   Tolosa del Llenguadoc (Catalunya Nord)   Pere ...  


Vic   Nostra ofrena  
1978   Tona (Osona)   Joan Alavedra  


Girona   A la Núria dels ulls verds  
1977   Banyuls (Rosselló)   Josep Tarradellas  


Olot   El parc de la Guineu  
1976   Granollers (Vallès Oriental)   Josep Maria Xirinacs  


Tarragona   Maria Teresa  
1975   Torroella de Montgrí (Baix Empordà)   Joan Oliver (Pere Quart)  


Igualada   Montsevalls  
1974   Igualada (Anoia)   Dom Cassià Maria Just  


Figueres   L'ermita de Collbàs  
1973   Tarragona (Tarragonès)   Salvador Espriu  


Sabadell   Sardanes a Can Deu  
1972   Bellpuig (Urgell)   Raimon  


Barcelona   Lloret, Ciutat Pubilla  
1971   Lloret de Mar (La Selva)   Lluís Moreno i Pallí  


   
1970   Berga (Berguedà)   Josep Trueta  


   
1969   L'Espluga de Francolí (Conca de Barberà)   Joan Miró  


   
1968   Olot (Garrotxa)   Pau Casals  


   
1967   La Pobla de Segur (Pallars Jussà)   Ramon Aramon i Serra  


   
1966   L'Hospitalet (Baix Llobregat)   Josep Miracle  


   
1965   Banyoles (Pla de l'Estany)   Caterina Albert i Paradís  


   
1964   Reus (Baix Camp)   Josep Carner  


   
1963   Manresa (Bages)   Francesc de Borja Moll  


   
1962   Ceret (Vallespir)   Albert Schweitzer  


   
1961   Lleida (Segrià)   Josep Mainar i Pons  


   
1960   Girona (Gironès)   Josep Mainar i Pons  


   

Coneixes més dades? Són incompletes? N'hi ha d'equivocades? Envia-les a Infosardana. Gràcies.